Síla krásné architektury

Přihlašte se do soutěže

Mezinárodní soutěž „Změňte vizi na projekt“ o nejlepší novou nebo modernizovanou stavbu roku 2018.

„Síla krásné architektury“ – to je motto soutěže „Změňte vizi na projekt“, která je určena architektům a architektonickým studiím ze zemí střední a východní Evropy.

Hledáme nejkrásnější stavby v Polsku, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku, které okouzlují svým vzhledem a jsou současně stavbami představujícími nejlepší architektonické nápady. Soutěž je určena pro architekty, jejichž projekty nejlépe splňují pravidla udržitelného stavebnictví: jsou vizuálně estetické, zapadají do městské zástavby a představují syntézu několika klíčových vlastností, které charakterizují stavbu navrženou pro města budoucnosti. Jsou to tedy stavby bezpečné z požárního hlediska, tepelně a akusticky pohodlné, vizuálně atraktivní a postavené z přírodních materiálů, které je možné opět zpracovat. Jedním slovem – jsou to stavby příznivé jak pro člověka, tak i pro životní prostředí.

Grand Prix
0

v obou kategoriích

3 ceny po
0

v obou kategoriích

V soutěži předpokládáme dvě kategorie: nová stavba a modernizovaná stavba, předané do používání v roce 2018. Podmínkou pro účast v soutěži je použití materiálů ROCKWOOL, ROCKFON nebo ROCKPANEL.
Soutěžní práce musí být umístěny na jednom listu – list musí obsahovat projekt i fotografie objektu a rovněž další informace, které účastník uzná za nezbytné. Soutěž trvá od 22. 11. 2018 do 31. 1. 2019. Jedno architektonické studio může přihlásit jednu stavbu v jedné nebo v obou kategoriích.

Práce zasílejte elektronicky na adresu contest@rockwool.com:

 • velikost práce 70 x 100 cm
 • grafický projekt v měřítku 1 : 1 v rozlišení 150 dpi
 • všechna písma musí být převedena na křivky, výkresy sloučeny do jedné vrstvy
 • všechny barvy musí být ve CMYK
 • projekt musí být uložen v jednom z následujících formátů: PDF, TIFF, EPS, JPG
 • názvy souborů bez diakritiky
 • max. velikost zprávy 10 MB – pokud budou zasílané soubory větší, uveďte v předmětu dalších zpráv stejný název
 • popis stavby max. 3000 znaků v souboru Word/PDF a poznámka, do které soutěžní kategorie je práce přihlašována
  Poznámka! Popis stavby nemusí být přímou součástí listu.
 • vyplněný formulář v Excelu s informacemi a údaji o soutěžní práci a také použitých řešeních ROCKWOOL, ROCKFON nebo ROCKPANEL
 • vyplněné prohlášení účastníka/účastníků
jury, contest, architects,

arch. Jaroslav Dokoupil

,
český architekt, zakladatel jednoho z nejznámějších českých architektonických studií Atelier DoS, které působí od roku 1992 (v roce 2013 se spojilo se studiem Arch.Design řízeným Radoslavem Kobzou). Nejznámější a nejčastěji oceňované realizace Atelieru DoS jsou Centrum obchodu a zábavy Olympia Brno, Městské lázně (Nové Město na Moravě), rekonstrukce kolejového uzlu v Brně, Římské náměstí v Brně nebo náměstí v Kuřimi. Jaroslav Dokoupil je člen České komory architektů, Sdružení pro územní plánování a urbanismus a místopředseda Asociace brněnských architektů a stavitelů.

jury, contest, architects,

arch. Ewa Kuryłowicz

,
slavná polská architektka, s titulem profesor od roku 2014, vedoucí katedry designu a teorie architektury na Fakultě architektury Varšavské technické univerzity a člen Komory architektů Polské republiky. Generální projektant a místopředseda autorského architektonického studia Kuryłowicz & Associates, kde byly navrhovány např. Národní fórum hudby (Wrocław 2015), Varminská galerie v Olsztynie (2014) nebo městský stadion v Białymstoku (2014). Společně se svým týmem je laureátkou mnoha architektonických ocenění.

jury, contest, architects,

arch. Robert Konieczny

,
slavný polský architekt známý smělými a novátorskými stavbami a projekty, tvůrce katovického studia KWK Promes a laureát nejdůležitějších mezinárodních architektonických soutěží. Světovou slávu získal díky realizaci tzv. Atriálního domu, který vznikl u Opolí. V roce 2016 Konieczny obdržel prestižní cenu European Prize for Urban Public Space pro nejlepší veřejný prostor v Evropě za Centrum dialogu Przełomy. Je to jeden z největších úspěchů v historii polské architektury.

jury, contest, architects,

ing. Péter Reicher

,
vystudovaný stavební inženýr a také známý sociální aktivista, zabývající se podporou architektury, kultury a budováním nových společenských vztahů v městském prostředí. Během své odborné kariéry pracoval jako vedoucí obchodní jednotky pro obsluhu zákazníků, jako jsou SAP, Xerox a HP, později zastával pozici ředitele maďarské energetické firmy ELMIB Innovative Plc. Od roku 2012 pracuje jako manažer ve firmě GRAPHISOFT – mezi jeho úkoly patří budování a rozvoj maďarské pozice na trhu a také zavádění produktů skupiny Nemetschek podporující stavebnictví v Maďarsku.

Díla, formulář a prohlášení prosím zasílejte na e-mailovou adresu:  contest@rockwool.com

Odpovědná kontaktní osoba pro tuto soutěž:

Iga Macewicz,

tel. +48603880631,

iga.macewicz@rockwool.com