Trvalost

Vítejte v budovách, které jsou stvořeny pro budoucnost

Tvarová a rozměrová stálost

Kamenná vlna zachovává vlastnosti po celou dobu své životnosti. Díky větší objemové hmotnosti jsou izolace ROCKWOOL tvarově stálé, pružné a mají stejnou tloušťku - nesesedají a nedeformují se. Zůstávají plně funkční po desítky let. 

Struktura a rozměrová stálost pro dokonalou izolaci

Vynikající tepelné vlastnosti izolací z kamenné vlny způsobuje velký obsah vzduchu v celém jejich objemu. Vzájemně propletená vlákna orientovaná v různých směrech vykazují skvělou tvarovou stálost a pružnost.

Právě tato speciální struktura vláken zajistí dokonalou přilnavost izolací ke konstrukci.

Správně instalované izolace ROCKWOOL nevytváří tepelné mosty. Tepelné i mechanické vlastnosti si kamenná vlna zachováva po celou dobu svoji životnosti.

Správně uložená vlákna zamezují stlačení řezaných hran a zajišťují jednotnou tloušťku izolace v izolovaném prostoru.

Odolnost proti vlhkosti, paropropustnost a nasákavost

Kamenná vlna ROCKWOOL je nenasákavá (hydrofobizovaná). Případná voda stéká po povrchu vláken a neprosákne dovnitř. Zároveň je odolná proti vzdušné vlhkosti. Výrobky ROCKWOOL splňují požadavky nasákavosti dané normou ČSN EN 13162.

Pro výrobky ROCKWOOL je také charakteristický velmi nízký difuzní odpor. Vodní pára tak může procházet až na vnější stranu stavební konstrukce. Tím se prodlouží její životnost.

Vysoká paropropustnost snižuje riziko zadržování vlhkosti v budovách a zabraňuje rozvoji plísní a hub. Odvětrání vlhkosti ze stavebních materiálů obsahujících zbytkovou vlhkost je rychlejší a spolehlivější.

Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL patří k nejlepším stavebním materiálům pro izolaci různých stavebních konstrukcí. Neztrácí své vlastnosti ani vlivem povětrnostních podmínek po desetiletí užívání.

Věděli jste, že?

Údržba a správa budovy je v průměru pětkrát dražší než její stavba. Budovy z odolných komponent vyžadují mnohem méně technického dozoru a modernizací, což znamená úsporu energie a materiálů používaných pro údržbu a opravy po celou dobu životnosti budovy.

Maersk Tower

For more information see: Permissions
Využíváme 7 silných stránek kamenné vlny k řešení největších globálních problémů.

Síly ukryté v kamenné vlně

Zjistěte více o 7 silách ukrytých v kamenné minerální vlně.