Proč kamenná vlna ROCKWOOL?

Kámen a civilizace byly stvořeny jeden pro druhého. ROCKWOOL z tohoto vztahu využívá jen to nejlepší, aby zlepšil naše zdraví a zajistil nám pohodlný a bezpečný život.

7 silných stránek kamenné vlny

Podařilo se nám přeměnit přírodní sílu kamene a využít jeho 7 silných stránek, které jsou pevnou součástí rozmanitých vlastností kamenné vlny. Právě díky těmto sedmi důvodům věříme, že z nejrozšířenějšího přírodního bohatství na světě dokážeme vytvářet zajímavé produkty a unikátní řešení pro naše zákazníky.

Využitím těchto 7 silných stránek ve všem, co děláme, se utvrzujeme v tom, že dokážeme vyřešit některé z největších problémů dnešního světa. Jsme si jistí, že zbývá objevit ještě další silné stránky kamene. Až je odhalíme, přeměníme tyto silné stránky na nové produkty, které zlepší kvalitu života každého, kdo s nimi přijde do styku. To je důvod, proč je těchto 7 silných stránek srdcem každého produktu ROCKWOOL.

Uvolňujeme přírodní sílu kamene

Přeměňovat hojně se vyskytující přírodní zdroj na produkty, které obohacují moderní život, je vzrušující. A naše hledání neskončilo: je toho ještě hodně, co je třeba objevit. ROCKWOOL využívá 7 silných stránek kamene k výrobě produktů, které smysluplným způsobem řeší největší výzvy, kterým dnes čelí svět.

16_9_master_0008s_0000_shutterstock_644348605

01

Odolnost vůči požáru

Kamenná vlna odolává teplotám až do 1000 °C.

V zalidněných městských oblastech bydlí a pracuje stále více a více lidí ve výškových budovách. Tyto budovy izolované nehořlavou kamennou vlnou jsou skvělým řešením, jak rostoucí populaci bezpečně ubytovat.

Přečtěte si více

02

Tepelné vlastnosti

Šetřete energii udržováním optimální vnitřní teploty a klimatu.

Vytvoříte tak zdravější a pohodlnější životní a pracovní prostředí, ve kterém budou lidé prospívat, zejména v městském prostředí. Udržování stálé teploty může dramaticky snížit náklady na vytápění, chlazení a větrání a snížit uhlíkovou stopu budovy.

Přečtěte si více

03

Akustické vlastnosti

Kamenná vlna pohlcuje nebo zesiluje zvuk a brání jeho šíření.

Tramvajové a vlakové koleje, výpadovka na dálnici... dobrá infrastruktura je pro život ve městě nezbytná, ale často velmi hlučná. Vznikající vibrace v zemi, dopravní ruch, a také hluk tvořený lidmi, ty všechny mají negativní vliv na naši pohodu, zejména v hustě osídlených oblastech.

Přečtěte si více

04

Trvalost

Lepší životnost a tvarová stálost při nižších nákladech.

Tak jako kámen symbolizuje stálost a hory pokrývají od nepaměti hranice naší republiky, zachovává si své vlastnosti i kamenná vlna. Takže dobře provedenou izolaci můžete s klidem využívat mnoho desítek let.

Přečtěte si více

05

Estetika

Funkce stejně jako estetika.

Když lidé žijí a pracují v esteticky příjemném prostředí, cítí se příjemně a jsou plni energie. Prostředí, ve kterých rádi trávíme čas, zlepšují pospolitost, sounáležitost a přispívají k bezpečnějším a zdravějším ulicím.

Přečtěte si více

06

Kámen a voda

Kamenná vlna si poradí se vzdušnou vlhkostí i s hospodařením s vodou.

Paropropustnost kamenné vlny pomáhá udržet v budovách zdravé klima. Kamennou vlnu však dokážeme upravit podle našich potřeb - tak aby vodu odpuzovala, nebo nasávala a postupně uvolňovala. To se hodí v zemědělství i protipovodňovém hospodářství.

Přečtěte si více

07

Obnovitelnost

Kamenná vlna je recyklovatelná, a proto ji můžeme používat opakovaně.

Kámen je jedním z nejbohatších nerostných surovin na naší planetě. I tak ale musíme přírodní zdroje využívat co nejlépe. Technologii výroby kamenné vlny jsme vytvořili takovým způsobem, který nám umožňuje využívat odpad z jiných průmyslových odvětví jako alternativní vstupní materiál.

Přečtěte si více
Využíváme 7 silných stránek kamenné vlny k řešení největších globálních problémů.

Najděte partnera

search

Showing
Offices & Factories near you