Izolace příček a předstěn

Izolaci vnitřních příček, předstěn a podhledů provádíme především za účelem vytvoření tichého a klidného prostředí. Provedením izolace těchto konstrukcí rovněž zlepšíme tepelnou pohodu v místnostech. Použitím nehořlavých izolací v těchto konstrukcích navíc zvyžujeme požární bezpečnost celé budovy. Zvukové a nehořlavé izolace z kamenné vlny ROCKTON, SUPERROCK a VENTIROCK jsou ideální volbou.

Lehké akustické příčky

Zvukové izolace z kamenné vlny ROCKTON, SUPERROCK a VENTIROCK výborně pohlcují zvuky. V konstrukci sádrokartonových příček, podhledů a předstěn výrazně snižují šíření hluku mezi místnostmi. Zajistí tak požadované ticho a umožní klidný odpočinek. U sádrokartonových příček doporučujeme vyplnit kamennou vlnou celý prostor příčky. Při použití izolací s vyšší objemovou hmotností nedojde k sesunutí izolační výplně, které může nastat při použití velice lehkých a měkkých izolací.

Zvukové předstěny

Akustické vlastnosti stávající stěny je možné zlepšit provedením tzv. akustické lehké předstěny. Toto řešení můžeme použít např. při odhlučnění stěn sousedících s jinými byty, společných stěn v řadové zástavbě nebo dvojdomku.

Zvuková předstěna je dodatečná volně stojící předsazená konstrukce před stávající stěnou, kterou chceme odhlučnit. Předstěna je řešena nezávisle na stávající stěně. Vyplněním mezery mezi stávající stěnou a předstěnou kvalitní izolací s vyšší objemovou hmotností lze snížit přenos hluku z vedlejších místností. Doporučujeme použít izolace ROCKTON, VENTIROCK nebo SUPERROCK. Opláštění akustické předstěny je řešeno z jedné strany, doporučujeme jej provést pomocí zdvojeného sádrokartonového obkladu. Velice důležité je pružné napojení na okolní konstrukce (strop, stěny a podlahu).

Protipožární příčky

Izolace ROCKWOOL jsou nehořlavé, mají nejvyšší třídu reakce na oheň A1 a zvyšují požární odolnost konstrukcí a požární bezpečnost budov. Správný výběr nehořlavé izolace vždy záleží na požárních požadavcích konstrukce, kterých chceme dosáhnout.

Vyšší objemová hmotnost (hustota) desek umožňuje použití v protipožárních systémových konstrukcích. Vyšší hustota izolací z kamenné vlny zajistí mnohem lepší stupeň požárníbochrany u všech konstrukcí. Desky VENTIROCK jsou ideální pro protipožární příčky s požadavkem na objemovou hmotnost 40 kg/m3. Desky ROCKTON je možné použít pro protipožární konstrukce s požadavkem na vyšší objemovou hmotnost izolace.

Kamenná vlna nabízí oproti lehké izolaci více!

Výběr kvalitní izolace, která vyplní celý prostor příčky, je velice důležitý.
Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL mají větší hustotu vláken oproti lehkým izolacím. Izolace jsou tvarově stálé a pružné. V příčce nesesedají, zachovávají svoji tloušťku i tvar, nedeformují se, prostor příčky vyplní naplno. Nevznikají tak spáry a netvoří se tepelné ani akustické mosty.

Vyšší hustota znamená více izolačního materiálu a vyšší trvanlivost. Vyšší objemová hmotnost přináší i vyšší užitnou hodnotu v oblasti akustických, protipožárních i mechanických vlastností.

  1. VENTIROCK (na plnou tloušťku příčky)
  2. Kovový rošt CW50 / UW50
  3. Obklad ze sádrokartonové desky s tloušťkou 1 x 12,5 mm
application, schema, Partition walls

Produkty

Šířka [mm]

Tloušťka [mm]

Délka [mm]

search

Showing
Offices & Factories near you