Pro zateplení budov s provětrávanými fasádami nebo vícevrstvými vnějšími stěnami jsou určené izolace z minerální vlny ROCKWOOL, např. VENTIROCK SUPER, VENTIROCK PLUS, VENTIROCK, ROCKTON nebo SUPERROCK. Pro provětrávané fasády s viditelnými spárami nebo pod perforovaný obklad mohou být použité izolace s povrchovou úpravou netkanou sklotextílií, např. VENTIROCK F SUPER, VENTIROCK F PLUS nebo VENTIROCK F.

Proč použít provětrávanou fasádu

Provětrávaná fasáda ve spojení s kvalitní izolací chrání konstrukci domu před teplotními výkyvy vnějšího prostředí. V horkých dnech se stěny domu nepřehřívají, v zimě nedochází k jejich prochlazování. Vrstva tepelné izolace brání únikům tepla a vytváří příjemné klima uvnitř budovy. Větraná mezera zajistí přirozený a trvalý odvod vlhkosti, proto je tento typ fasád rovněž označován jako odvětrávaná fasáda. Z tohoto důvodu jsou provětrávané fasády vhodné i pro starší rekonstruované domy s vyšší vlhkostí a objekty po sanaci vlhkého zdiva.

Díky jednoduché konstrukci fasády a širokému výběru různých typů vnějších obkladů jsou větrané fasády používané jak pro zateplení velkých staveb kancelářských budov, tak i pro dodatečné zateplení rodinných domů.

Jaké jsou přednosti provětrávané fasády?

Větraná vzduchová mezera mezi fasádním obkladem a tepelnou izolací zaručuje efektivní odvádění vlhkosti, což umožňuje udržovat optimální zdravý vlhkostní režim v místnostech. Prodyšná izolace navíc umožní prostup vodních par z interiéru směrem ven.

  • Systémy odvětrávaných fasád pomáhají dosáhnout ideální tepelnou rovnováhu.
  • Zvyšují požární bezpečnost.
  • Zajišťují akustický komfort.
  • Vhodný obkladový materiál chrání nosnou konstrukci budovy (zateplovanou stěnu) před povětrnostními vlivy a zajišťuje dlouhou životnost fasády.
  • Široký výběr různých obkladových materiálů, velká variabilita jejich barev a tvarů umožňuje vytvářet jedinečná architektonická řešení fasád budov. Obkladové desky je možné upravovat do nejrůznějších oblouků a křivek.
  • Snadněji vyrovnávají nerovnosti nosné obvodové konstrukce díky zvolenému nosnému systému.
  • Instalace zateplení je velmi snadná. Suchý montážní proces většinou není závislý na venkovních teplotách a fasádu tak lze realizovat během celého roku. V případě deště je nutné chránit izolaci před zatečením srážkové vody.
  • Větrané fasády nejsou náročné na údržbu. Oprava a výměna poškozeného obkladu je rychlá a snadná.

Správná volba izolace je velmi důležitá - proč právě kamenná vlna ROCKWOOL

Izolační desky z minerální vlny se vyrábí z přírodních surovin – nehoří, nemění své rozměry, jsou velmi pevné a odolné vůči povětrnostním vlivům. Mají vynikající tepelné, akustické a protipožární vlastnosti, jsou odolné a dlouhodobě stálé.

Doporučujeme používat izolace s vyšší objemovou hmotností, tedy izolace z kamenné vlny, které v konstrukci nesesedají a vyplní celý prostor, nevznikají spáry a netvoří se tepelné ani akustické mosty. Při vkládání do konstrukce zachovávají svoji tloušťku i tvar, tlakem se nedeformují (např. při kotvení). Vyšší hustota izolací z kamenné vlny znamená rovněž více izolačního materiálu a vyšší trvanlivost. Vyšší objemová hmotnost desek umožňuje rovněž použití v protipožárních systémových konstrukcích.

Pro zateplení provětrávaných fasád a vícevrstvých sendvičových stěn se používají desky z kamenné vlny VENTIROCK SUPER, VENTIROCK PLUSVENTIROCKROCKTON nebo SUPERROCK.
Tyto izolační desky jsou rovněž vhodné pro izolaci předsazených zdí, např. z lícových cihel nebo z kamene.

Pro provětrávané fasády s viditelnými spárami nebo perforovaným obkladem je možné použít izolace s jednostrannou povrchovou úpravou černou netkanou sklotextílií VENTIROCK F SUPERVENTIROCK F PLUS nebo VENTIROCK F.

Zateplení fasády

Izolace z kamenné vlny jsou paropropustné a zachovávají prodyšnost stěn. Snižují tak riziko zadržování vlhkosti v konstrukci.

Produkty

Izolace pro fasády

Tloušťka [mm]

Délka [mm]

Šířka [mm]

We can't find any results that match your search

ROCKTON
Provětrávaná fasáda - izolace mezi vodorovnými rošty, Izolace pro fasády, Provětrávaná fasáda - izolace mezi svislými rošty, Provětrávaná fasáda - sendvičová a dvouvrstvá stěna, Provětrávaná fasáda - kazetová stěna, Zateplení provětrávané stěny s obkladem ze skla, Izolace pro šikmé střechy, Izolace provětrávané stěny dřevostavby - obklad ze dřeva, Zateplení šikmé střechy nad krokvemi, Zateplení šikmé střechy mezi a pod krokvemi, Zateplení stropu na kleštinách, Zateplení podlahy na pochozí půdě, Zateplení podlahy na nepochozí půdě, Izolace podlahy na polštářích nad terénem a na stropě, Izolace pro podlahy a stropy, Izolace provětrávané stěny s obkladem z plastu

ROCKTON

Zobrazit produkt
Porovnat
SUPERROCK
Izolace provětrávané stěny s obkladem z plastu, Izolace pro fasády, Provětrávaná fasáda - izolace mezi vodorovnými rošty, Zateplení provětrávané stěny s obkladem ze skla, Izolace pro příčky a předstěny, Izolace akustické příčky nebo předstěny, Zateplení šikmé střechy nad krokvemi, Izolace pro šikmé střechy, Provětrávaná fasáda - kazetová stěna, Zateplení šikmé střechy mezi a pod krokvemi, Zateplení stropu na kleštinách, Zateplení podlahy na pochozí půdě, Zateplení podlahy na nepochozí půdě, Izolace podlahy na polštářích nad terénem a na stropě, Izolace pro podlahy a stropy

SUPERROCK

Zobrazit produkt
Porovnat
VENTIROCK
Izolace pro příčky a předstěny, Izolace akustické příčky nebo předstěny, Zateplení šikmé střechy mezi a pod krokvemi, Izolace pro šikmé střechy, Provětrávaná fasáda - izolace mezi vodorovnými rošty, Izolace pro fasády, Provětrávaná fasáda - kazetová stěna, Provětrávaná fasáda - izolace mezi svislými rošty

VENTIROCK

Zobrazit produkt
Porovnat
GRANROCK SUPER
Izolace trámových stropů, Izolace pro podlahy a stropy, Zateplení podlahy na nepochozí půdě, Izolace pro šikmé střechy, Provětrávaná fasáda - sendvičová a dvouvrstvá stěna, Izolace pro fasády

GRANROCK SUPER

Zobrazit produkt
Porovnat
VENTIROCK F
Izolace akustické příčky nebo předstěny, Izolace pro příčky a předstěny, Provětrávaná fasáda - izolace mezi vodorovnými rošty, Izolace pro fasády, Provětrávaná fasáda - kazetová stěna, Provětrávaná fasáda - izolace mezi svislými rošty

VENTIROCK F

Zobrazit produkt
Porovnat
FRONTROCK SUPER
Zvýšení požární odolnosti železobetonových stropů a stěn, Izolace pro podlahy a stropy, Kontaktní fasáda - vnější stěna, Izolace pro fasády, Izolace stropů lepená a/nebo kotvená

FRONTROCK SUPER

Zobrazit produkt
Porovnat
FRONTROCK L
Kontaktní fasáda – zateplení zaoblené stěny a stěny s těžkou povrchovou úpravou, Izolace pro fasády, Kontaktní fasáda - vnější stěna, Izolace pro podlahy a stropy

FRONTROCK L

Zobrazit produkt
Porovnat
VENTIROCK F SUPER
Izolace stropů lepená a/nebo kotvená, Izolace pro podlahy a stropy, Provětrávaná fasáda - izolace mezi svislými rošty, Izolace pro fasády, Provětrávaná fasáda - sendvičová a dvouvrstvá stěna

VENTIROCK F SUPER

Zobrazit produkt
Porovnat
Načíst více

search

Showing
Offices & Factories near you