Novinky

2016


Zateplili kamennou vlnou a odjeli na skútrech. ›

15. listopadu 2016

Společnost ROCKWOOL, světový výrobce izolací z kamenné vlny, uzavřela letošní úspěšnou akci „Získej skútr" za nákup izolace ROCKWOOL. Odměnou pro účastníky akce byly stylové skútry do města i na výlety. Noví majitelé elegantních skútrů prokázali skvělý důvtip a kreativitu. Posledním výherce za měsíc říjen byl Martin Dostál od Prostějova.


Video: Vyzkoušeno na vlastní „kůži“, kamenná vlna izoluje! ›

11. listopadu 2016

Člověk v obleku ROCKWOOL se postavil proti drsným živlům a obstál bez újmy. Tepelná izolace z kamenné vlny odolala krušným teplotám hluboko pod bodem mrazu, nepříjemnému hluku z tryskového motoru, silnému ohni s vysokou teplotou a vydatnému proudu vody.


VIDEO: Jak správně zateplit fasádu domu ›

27. října 2016

ROCKWOOL připravil pro zájemce o zateplení fasády domu izolací z kamenné vlny praktická montážní videa. Odborník Vás provede podstatnými fázemi při realizaci zateplení fasády kontaktním způsobem od vyčištění podkladu a penetrace povrchu podkladu, přes instalaci zakládací lišty a samotné lepení izolace až po montáž ostění a kotvení samotné izolace.


Deset doporučení pro správné zateplení fasády ›

27. října 2016

Správným zateplením fasády lze významně omezit tepelné ztráty a snížit náklady na energie až o polovinu. Rodinné domy i další obytné budovy se nejčastěji izolují kontaktním zateplovacím systémem (ETICS). Výhodným izolačním materiálem pro zateplování fasád je kamenná vlna ROCKWOOL. Ta přispívá k požární bezpečnosti domu, zajišťuje akustickou pohodu v místnostech, zachovává prodyšnost stěn a zůstává plně funkční desítky let.


Pět skútrů už má své majitele. V garáži čeká poslední. ›

14. října 2016

Zářijový skútr Peugeot Kisbee si odveze Radek Vysloužil z Římova u Českých Budějovic, který se nejlépe vypořádal s podmínkami akce. Nakoupil akustickou a protipožární izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL, provedl registraci na webu a pořídil nejzajímavější fotografii s výrobkem.


Přihlaste se na Projektový den dřevostaveb ›

10. října 2016

Společnost ROCKWOOL vás zve na sérii workshopů s názvem Projektový den dřevostaveb. Mezi hlavní přednášející bude patřit Pavel Matoušek, technický manažer společnosti ROCKWOOL na akustické izolace.


ROCKWOOL získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin ›

7. října 2016

Společnost ROCKWOOL, výrobce izolací z kamenné vlny, získala dvě ocenění v 9. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin za rok 2015. Odborná porota ocenila projekty bohumínského závodu ROCKWOOLl, které přispívají ke snižování energetické náročnosti budov a dopadů výroby na životní prostředí.


Srpnový skútr je na cestě. Další dva na nové majitele čekají. ›

21. září 2016

V pořadí již čtvrtý skútr Peugeot Kisbee míří za novým majitelem. Na stylovou odměnu se může těšit Tomáš Rambousek z Jihlavy. Za měsíc srpen splnil podmínky akce společnosti ROCKWOOL a zaslal fotografii, která byla vyhodnocena jako nejlepší ze všech zaregistrovaných.


Video: Jak správně zateplit podkroví izolací z kamenné vlny ›

19. září 2016

Uvažujete o zateplení podkroví šikmé střechy? Přemýšlíte, jak při zateplování postupovat? Vyberte si kamennou vlnu ROCKWOOL a podívejte se na seriál montážních videí o správném zateplení šikmé střechy.


Dejte na potrubí pouzdro ROCKWOOL a zabraňte únikům tepla. ›

9. září 2016

Potrubní pouzdra ROCKWOOL 800 dokáží, díky vlastnostem kamenné vlny, podstatně omezit tepelné ztráty, snížit náklady na vytápění a zlepšit akustickou izolaci potrubí. A nyní pořídíte nehořlavé pouzdro ROCKWOOL 800 již od jednoho kusu v hobby marketech Hornbach.


Deset doporučení pro správně zateplenou střechu ›

1. září 2016

Nezateplenou nebo nesprávně zateplenou šikmou střechou může unikat až 30 % energií na vytápění. Zateplení vhodným izolačním materiálem sníží tepelné ztráty a zvýší hodnotu domu. A správná aplikace zateplovacího systému přinese maximální komfort bydlení.


Tři skútry už parkují u nových majitelů ›

15. srpna 2016

V horkém červenci získal elegantní skútr značky Peugeot Kisbee David Lazecký ze Štáblovic.


Z tiché zóny na Colours vedla cesta až do Tater ›

10. srpna 2016

ROCKWOOL odměnil víkendovým pobytem ve Vysokých Tatrách Matěje Štenceka, jehož fotografie dosáhla na facebookové stránce http://www.facebook.com/vyberspravne nejvíce lajků.


Tichou zónu na Colours of Ostrava si užilo přes 1 200 návštěvníků ›

20. července 2016

Tichá zóna ROCKWOOL Silent Box byla v rámci hudebního svátku Colours of Ostrava středem pozornosti. Během čtyř festivalových dní se dovnitř akustického boxu podívalo přes 1 200 návštěvníků. Další stovky lidí využily venkovní posezení. ROCKWOOL také testoval v reálném prostředí zvukovou hladinu venku i uvnitř tiché zóny. Průměrně byly údaje naměřené uvnitř ROCKWOOL Silent Boxu o 30 dB nižší, než hladina intenzity zvuku venku. Měření laboratorní metodou (pro stavebnictví), před konáním festivalu v prostorech Fakulty stavební VŠB-TU Ostrava, prokázalo celkové snížení hladiny zvuku o 44 dB.


Přijďte do tiché zóny na Colours of Ostrava a získejte víkendový pobyt v Tatrách ›

13. července 2016

Návštěvníci hudebního festivalu Colours of Ostrava 2016 otestují na vlastní uši zvukově-izolační vlastnosti kamenné vlny. Do ostravských Dolních Vítkovic míří poprvé speciální tichá zóna ROCKWOOL Silent Box. Lidé si mohou uvnitř na chvíli odpočinout v tichém prostředí, v poklidu si zatelefonovat nebo dobít mobil.


ROCKWOOL přiveze ticho na festival Colours of Ostrava ›

28. června 2016

Deset minut ticha v centru hudby. Na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava, který proběhne 14. – 17. července, se představí poprvé tichá zóna ROCKWOOL Silent Box. Tento unikátní prostor bude sloužit návštěvníkům pro krátkodobé oddechnutí za komfortních zvukových podmínek. Akustický box izolovaný kamennou vlnou nepropustí zhruba 50 % zvuků z vnějšího prostředí. ROCKWOOL Silent Box je vytvořený odborníky bohumínské společnosti ROCKWOOL speciálně pro ostravský festival. Na jeho testování se podílí Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava.


ROCKWOOL na mezinárodní konferenci CESB 2016 ›

15. června 2016

Prestižní mezinárodní konference Central Europe towards Sustainable Building 2016 (CESB) míří do Prahy. Konference CESB s podtitulem „Innovation for Sustainable Building“ se uskuteční 22. – 24. června v prostorech Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze. Diskutovat se bude o udržitelné renovaci stávajícího stavebního fondu, obnově průmyslového dědictví, udržitelném rozvoji měst nebo vzdělávání a výzkumu ve spojení s udržitelnou výstavbou.


První skútr vyráží k majiteli ›

9. června 2016

Vyber správně. Vyber si ROCKWOOL. V prvním kole si správně vybrala Zuzana Medřická a získala motocykl Peugeot Kisbee.


Akce „Za kámen BBQ sada“ pokračuje ›

31. května 2016

Prodloužili jsme možnost získat oblíbenou BBQ sadu a rozšířili vybrané produkty o fasádní izolaci.


Bohumínský ROCKWOOL investoval 60 milionů do snížení emisí ›

16. května 2016

Bohumínský závod ROCKWOOL, výrobce tepelně izolačních a protipožárních izolací z kamenné vlny, investoval 60 milionů Kč do snížení emisí oxidů síry a plynných složek spalin. Nové technologie a zařízení přispěly k poklesu hodnot emisí u některých složek spalin až o 50 %. Investice přispěla i ke snížení energetické náročnosti výrobního procesu.


Zateplete dům s izolací ROCKWOOL a získejte skútr ›

2. května 2016

Zateplete fasádu nebo střechu izolací ROCKWOOL, přidejte špetku důvtipu a získejte stylovou odměnu na dvou kolech. Na šest nových majitelů čekají pohodlné skútry Peugeot Kisbee. Stačí se zaregistrovat a přidat zajímavou fotografii s produktem. Každý měsíc ROCKWOOL vybere jednoho nového majitele skútru. Vyber správně. Vyber si ROCKWOOL.


ROCKWOOL představuje „superschopnosti“ kamenné vlny ›

29. dubna 2016

Společnost ROCKWOOL spouští masivní reklamní kampaň „Vyber správně. Vyber si ROCKWOOL®“. S cílem posilnit povědomí o značce ROCKWOOL na českém trhu, je kampaň určená především vlastníkům domů, kteří plánují stavět nebo rekonstruovat svůj dům.


ROCKWOOL se připojil k oslavám Světového dne bezpečnosti a ochrany zdraví ›

28. dubna 2016

Již od roku 2003 je 28. duben Světovým dnem bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Cílem je celosvětová a mezinárodní propagace prevence pracovních úrazů a nemocí z povolání prostřednictvím nejrůznějších aktivit a činností. Letos se ve všech koutech světa a se zapojením všech zaměstnanců pořádal Den bezpečnosti skupiny ROCKWOOL včetně výrobního závodu v Bohumíně.


Pozvánka na brněnský veletrh ›

15. dubna 2016

Navštivte výstavní expozici společnosti ROCKWOOL, předního světového výrobce produktů a systémových řešení na bázi kamenné vlny. Na letošním Stavebním veletrhu v Brně budeme prezentovat novinky i zajímavé prodejní akce.


ROCKWOOL zateplil unikátní chatu pro horolezce ve slovinských alpách ›

31. března 2016

Na úpatí 2532 metrů vysoké slovinské hory Skuta stojí originální dřevěná chata pro horolezce. Na třetí největší vrchol Kamnišských Alp musela části přístřešku dopravit pomocí vrtulníku slovinská armády. Horská chata je kompletně zateplená izolací z kamenné vlny ROCKWOOL.


Za kámen grilovací set ›

21. března 2016

Společnost ROCKWOOL, a.s. odměňuje realizační firmy a individuální investory, kteří pracují s izolací z kamenné vlny.


ROCKWOOL vylepšil izolační desku pro zateplení stropů ›

17. března 2016

Společnost ROCKWOOL přináší na český trh inovovaný výrobek FASROCK G, který je skvělým řešením pro zateplení stropů sklepů, garáží nebo průjezdů. Výrobek z kamenné vlny má výrazně lepší tepelněizolační vlastnosti - součinitel tepelné vodivosti je 0, 037 W. m-1. K-1. Hrany jsou zkosené o 10 mm pod úhlem 450 dokola celé lícové strany. FASROCK G náleží do nejvyšší třídy reakce na oheň A1. Zvyšuje tak požární bezpečnost konstrukce stropu a zabraňuje šíření ohně.


Chcete mít doma akustickou pohodu? Vyberte správnou izolaci ›

25. února 2016

Napínavý akční film, příprava koktejlu, hlasitá diskuse z vedlejšího pokoje. Zvuky jsou doma s námi a někdy nám dokáží znepříjemnit den. Všichni se cítíme dobře v pokojném prostředí. Hluk navíc může negativně působit na naše zdraví. Konstrukce domů nebo bytů mají na akustickou pohodu výrazný vliv. Správná izolace vnitřních příček nebo předstěn je proto velmi důležitá. Deska z kamenné vlny Rocksonic Super tlumí zvuk až do hodnoty 65 decibelů v závislosti na systémové skladbě příčky.


SFS FESTIVAL TURNOV 2016 ›

19. ledna 2016

Moderní konstrukční systémy a fasády staveb


ROCKWOOL se na Infothermě zaměří na systémová řešení ›

18. ledna 2016

Na mezinárodní výstavě Infotherma 2016, která začíná v Ostravě 18. ledna, se společnost ROCKWOOL představí prostřednictvím systémových řešení pro střechu, fasádu, podlahu, příčky i technické zabezpečení budov.


Pouzdra ROCKWOOL 800 dostupná na pobočkách HORNBACH ›

18. ledna 2016

Izolační potrubní pouzdra ROCKWOOL 800 jsou nyní dostupná na všech prodejnách HORNBACH.


Pozvánka na odborné školení ROCKWOOL v Praze ›

13. ledna 2016

Zveme Vás na odborné produktové školení ROCKWOOL zaměřené na použití kamenné vlny v různých stavebních konstrukcích.


Certifikační školení SATJAM s ukázkou realizací ROCKWOOL ›

7. ledna 2016

Přijměte pozvání na certifikační školení pro realizační a prodejní partnery SATJAM s ukázkou izolací ROCKWOOL®.


Odborné školení ROCKWOOL v Bohumíně ›

5. ledna 2016

Zveme Vás na odborné produktové školení ROCKWOOL zaměřené na použití kamenné vlny v různých stavebních konstrukcích.