Dlouhodobá stálost

Kamenná vlna díky přírodním vlastnostem kamene zachovává výhody po celou dobu své živostnosti.

video

Dlouhodobá stálost kamenné vlny

Produkty z kamenné minerální vlny jsou dlouhodobě stálé. Své izolační vlastnosti zachovávají po celou dobu životnosti, jsou zárukou zvýšení pasivní protipožární ochrany budov.

Izolace ROCKWOOL jsou paropropustné a odolné vůči vlhkosti. Kamenná minerální vlna ROCKWOOL díky svým vlastnostem, jako jeden z mála materiálů, snižuje riziko zadržování vlhkosti v budově a tímto i rozvoji plísní a hub.

Kamenná vlna je odolná vůči všem chemickým látkám. Nepůsobí na jiné stavební materiály a není citlivá na jejich působení. Produkty z kamenné vlny jsou odolné vůči UV záření - díky tomu není nutné používat během montáže krycí plachty na lešení.

Odolnost vůči vlhkosti

Kamenná minerální vlna ROCKWOOL je izolace s omezenou nasákavostí, je tedy hydrofobizovaná a zároveň odolná proti vzdušné vlhkosti.

více...

Proces výroby

Základními surovinami při výrobě kamenné minerální vlny jsou především bazalt a gabro. Právě díky nim jsou výrobky z kamenné vlny nehořlavé a dlouhodobě stálé.

více...

Struktura a rozměrová stálost

Produkty z kamenné minerální vlny, díky větší hustotě a menší kompresi, zachovávají svoji tloušťku, nesesedají, nedeformují se a zachovávají své vlastnosti.

více...